Tvirtinimo detalių apsaugines dangos

  • Tvirtinimo detaliu cinkavimas, nikeliavimas, padengimas žalvariu, fosfatavimas

    Elektrolitinės cinko dangos


    Tai dažniausiai naudojama apsauginė danga. Šios dangos atsparumas korozijai labai priklauso nuo jos storio. Galvaninio cinko danga padengiama elementu naudojant galimą elektrolizės procesų skirtumą. Elektrolitinės galvaninės dangos yra ekonomiškai efektyvios ir suteikia estetinę apdailą. Galvaninis cinkas yra dažniausiai naudojamas tvirtinimo detalių paviršiaus apdailai. 

     

    Chromato konversijos dangos


    Siekiant padidinti apsaugą nuo korozijos, cinkuotoms dangoms yra atliekama chromato konversija (yra pasyvinamos). Chromato konversija taip pat leidžia pasiekti apsauginius bei dekoracinius rezultatus, ypač tais atvejais, kai danga neturi būti labai atspari dilimui.

    Savo gaminiams naudojame šių spalvų dangas: baltą, geltoną ir juodą. Atsižvelgiant į gautų chromato konversijos dangų spalvą, reikia pabrėžti, kad aukso spalvos dangos yra daug atsparesnės korozijai už šviesias, nedažytas dangas.

    Chromato konversijos dangos yra santykinai mažiau atsparios dilimui. Tai ypač aktualu storesnėms – juodoms dangoms. Išdžiovinus, atsparumas dilimui padidėja. Mažiausiai jautrios dilimui yra bespalvės ir baltos dangos 

     

    Nikelio danga


    Elektrolitinės nikelio dangos technikoje naudojamos dekoratyviniams ir apsauginiams tikslams, taip pat techninėms dangoms. Savo gaminiams naudojame dekoratyvines ir apsaugines dangas, kurios užtikrina optimalią apsaugą nuo korozijos bei yra aukštos estetinės vertės.
    Tvirtinimo detalėms padengti naudojamos nikelio dangos pasižymi dideliu atsparumu atmosferos korozijai. Mes siūlome dviejų rūšių dangas: – matines ant tokių elementų kaip EK, ES (varžtai baldų furnitūrai), – blizgančias ant tokių elementų kaip vyriai, baldų jungtys. 

     

    Padengimas žalvariu


    Žalvaris yra vario ir cinko lydinys. Žalvario dangų elektrolitinės savybės skiriasi priklausomai nuo pagrindinio lydinio elemento – cinko. Cheminė dangos sudėtis taip pat turi lemiamos įtakos jos spalvai, kuri keičiasi nuo raudonos (didelis vario kiekis) iki auksinės su skirtingais atspalviais. Standartinė žalvario dangų rūšis yra geltonos dangos.
    Jos yra aukštos estetinės vertės ir apsaugo nuo korozijos. Žalvario dangų antikorozinės savybės leidžia jas naudoti lengvai agresyvioje aplinkoje. Ilgametė žalvario dangų savybių ir taikymo analizė parodė jų aukštą vertinimą naudojant produktus, kaip ERICSONA veržlės. 

     

    Fosfotavimas


    Standartinės fosfato dangos ant jtvirtinimo detalių yra matinės, nuo tamsiai pilkos iki juodos spalvos. Fosfato dangos turi antikorozinių savybių ir papildomai padidina uždedamų lako dangų sukibimą. Fosfotavimas atliekamas ant gipso kartono varžtų (GUS, GBS, GHS).
    Dėl konkretaus šių gaminių naudojimo negalima naudoti cinko dangų, kurios lengvai pažeidžiamos liečiant tinką. Fosfato dangos ne tik apsaugo gaminius nuo korozijos, bet ir sumažindamos trinties koeficientą palengvina jų montavimą. 

     

    Oksidavimas


    Oksidavimas priklauso konvertuojamų plieno oksido dangų grupei. Šios dangos yra pagamintos iš geležies oksidų. Dangos struktūra ir antikorozinės savybės keičiasi priklausomai nuo jos storio. Optimaliausias storis yra 0,6 – 0,8 pm. Oksiduotos dangos optimaliai sujungia atsparumą korozijai lengvomis korozijos sąlygomis ir atsparumą mechaniniams veiksmams, pvz. dilimui.
    Naudojant papildomą apsaugą nuo riebalų, naudojimo metu žymiai pagerėja dangos antikorozinės savybės ir net kelis kartus gali padidėti jos patvarumas. Oksidavimas naudojama gaminiams, kurie yra apdorojami termiškai ir termochemiškai. Priešingai nei cinkavimas, oksidavimas nemažina viršutinio sluoksnio mechaninių parametrų. Tai ypač svarbu gaminiams su padidinta mechaninių savybių klase 

    Karštai cinkuota HDG

    Karštai cinkuota HDG yra atspari korozijai danga. Apsauginė danga, susidariusi dėl karšto cinkavimo, leidžia efektyviai ir ilgai veikti aplinkoje, kur yra didelė korozija (C4, C5). Ugnies cinkas naudojamas panardinimo metodu arba pregalvanizavimo metodu. Ugnies cinko sluoksnių storis svyruoja nuo 18 iki 50 μm.

    Sidabrinis Ruspertas

    „Sidabrinis Ruspertas“ yra aukštos kokybės danga, pasižyminti puikiu atsparumu korozijai dėl trijų sluoksnių: metalinio cinko sluoksnio, specialios cheminės dangos ir sandarinimo dangos. Šie sluoksniai tarpusavyje sujungti cheminėmis reakcijomis, leidžiančiomis kietą dangų derinį. Produktai, padengti šiuo metodu, yra naudojami ten, kur reikalingas didelis patvarumas ir atsparumas korozijai.

    Išplėsta (termodifuzija) danga

    Išplėsta (termodifuzija) danga yra sukurta dėl terminio difuzijos galvanizavimo – tai procesas

    kuris yra pagrįstas specialiojo cinko miltelių ir geležies mišinio reakcija. Cinko dalelės įterpia į plieno paviršiaus sluoksnį ir sudaro apsauginį antikorozinį sluoksnį. Cinkas įsiskverbia į maždaug 1/3 viso sluoksnio storį, kuris užtikrina labai aukštą atsparumą korozijai – kelis kartus didesnis nei cinkavimo ar paprastojo galvanizavimo atveju.

    Dangos / plieno ilgaamžiškumo palyginimas

    Dangos / plieno tipas Parametras, apibrėžiantis apsauginį sluoksnį / korozijos kategoriją pagal EN ISO 12944-2
    Galvaninis cinkas ≥5 μm/C1 ≥8 μm/C1 ≥12 μm/C1,C2 ≥ 20 μm/C1,C2,C3
    Karštas cinkavimas ≥ 15 μm/C2,C3 ≥20 μm/C3, C4 ≥40 μm/C4 ≥ 50 μm/C4,C5
    Terminio difuzijos sherardizacija ≥ 10 μm/C3,C4 ≥20 μm/C4 ≥35 μm/C4, C5
    Sidabrinė Ruspert keraminė danga ≥500 h/C3,C4 ≥750h/C4,C5 ≥1500 h/C5
    AISI 304 nerūdijantis plienas C3 C4

     

     

    AISI 314 nerūdijantis plienas C3 C4 C5

    Korozijos kategorijos pagal EN ISO 12944-2

    Korozija yra procesas, kuris palaipsniui naikina medžiagų struktūrą, galiausiai nulemdamas jo dezintegraciją. Šis procesas vyksta visur, kur metalo paviršiuje yra drėgmės sluoksnis. Drėgmės sluoksnis gali būti toks plonas, kad jis būtų nematomas žmogaus akimis.

    Korozijos greitis padidinamas šiais veiksniais:

    – santykinės oro drėgmės padidėjimas,

    – kondensacijos atsiradimas (kai temperatūra yra lygi arba žemesnė už rasos taško temperatūrą),

    – teršalų kiekio atmosferoje padidėjimas (koroziniai teršalai gali reaguoti su plienu ir sukurti nuosėdas ant paviršiaus).

    Korozija dažniausiai atsiranda, kai santykinė oro drėgmė yra didesnė kaip 80%, o temperatūra viršija 0 ° C

    – tačiau, jei yra teršalų ir (arba) higroskopinių druskų, korozija atsiranda esant daug mažesniam drėgmės lygiui.

    Pagal PN EN ISO 12944-2, mes atskiriame penkias korozijos kategorijas, priklausomai nuo naudojimo vietos ir sąlygų:

    Dangos / plieno ilgaamžiškumo palyginimas

    Korozijos kategorija Vidutinio klimato sąlygomis būdingos aplinkos pavyzdžiai pagal EN ISO 12944-2
    Lauke Viduje
    C1 – labai maža Netaikoma Šildomi pastatai su švaria atmosfera, pavyzdžiui, biurai, parduotuvės, mokyklos, viešbučiai
    C2 – maža Nedideliu mastu užterštos atmosferos, daugiausia kaimo vietovės Nešildomi pastatai, kuriuose jis gali vykti

     

    kondensatas, pvz., sandėliai, sporto salės.

    C3 – vidutinė Miesto ir pramonės atmosfera, vidutinio sieros oksido tarša, pakrančių zonos, kuriose yra mažas druskingumas Gamybos patalpos su dideliu drėgnumu ir patikimais

     

    oro tarša, pvz., maisto gamyklos, skalbyklos,

    alaus daryklos, pieninės

    C4 – didelė Pramonės zonos ir pakrančių zonos, kuriose yra vidutinio druskingumo Chemijos gamyklos, baseinai, laivų remonto aikštelės ir laivai
    C5 – labai didelė Pramoninės zonos su dideliu drėgnumu ir agresyvia atmosfera Pastatai ar teritorijos, kuriose vyksta beveik nuolatinis kondensatas ir didelė tarša

     

    Pastaba: Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas tinkamoms produktų laikymo ir sandėliavimo sąlygoms. Sąlygos, kuriomis produktas yra sandėliuojamas ar laikomas, turėtų atitikti aplinką, kurios koroziškumo klasė yra mažesnė už nustatytą produkto paskirtį.

    Atsparumas seisminėms apkrovoms

    Seisminio atsparumo kategorijos:

    • C1 – atsparumas cikliniams krūviams iki 0,5 mm
    • C2 – atsparumas cikliškoms apkrovoms kintančioje pertraukoje iki 0,8 mm, su nustatytu maksimaliu poslinkiu.

     

    Bi-Metalas

    Bimetaliniai produktai yra korozijai atsparaus plieno ir anglies plieno derinys, kuris gali būti termiškai kietinamas. Šis dviejų medžiagų su skirtingomis savybėmis derinys garantuoja galimybę gręžti konstrukcinį plieną ir tuo pat metu užtikrina aukštą ir ilgalaikį jungties atsparumą korozijai. Bimetaliniai gaminiai daugiausia skirti naudoti padidintos korozijos aplinkose (C4, C5) pagal Eurokodų reikalavimus.

    Iso-Fit

    Produktai, padengti karštuoju cinkavimu, turi būti specialiai suprojektuoti dėl pačios dangos storio. Yra dviejų tipų apdaila – vadinama nadwymiar arba nepakankamumas. ISO-FIT versija yra iš anksto paruoštas varžtas ir veržlė, kurios apdaila vadinama “nepakankama”. Toks dizainas leidžia galutiniam matmenų elementus matuoti pagal standartines paklaidas po to, kai jie padengiami apsaugine danga.

     

    Danga Dri-Loc

    Sukuria unikalią dangą, paprastą tvirtinimo elementą paverčiančią savaime besifiksuojančiu elementu, tam nenaudojant papildomo šildymo. Yra lengvai atpažįstama dėka ryškios sriegio spalvos. Dedama aplink visą sriegį, per visą jungiamosios zonos plotį.
    Palietus, danga sausa, yra neatskiriama sriegio dalis ir yra neaktyvi iki to momento kol varžtas įsukamas. Įsukimo metu montavimo jėga išlaisvina polimerą.

    Dri-Loc danga naudojama ten, kur:
    - Reikalingas atsparumas sujungimą veikiančioms jėgoms
    - Yra temperatūrų skirtumas
    - Sujungiami skirtingų medžiagų jungiamieji elementai

    Galimas tiek rankinis, tiek ir automatinis montavimas.


    Danga DACROMET

    Antikorozinė cinko, chromuoto aliuminio pagrindo danga
    Išvaizda: vientisa, pilka, metalinė, pusiau matinė.

    Rūšys:
    - Versija be tepančios medžiagos- Dacromet 320
    - Versija su tepančia medžiaga-Dacromet 500- trinties koeficientas (0,12-0,18)
    Dangos savybės:
    - Atitinka visas automobilių pramonės specifikacijas dėl mechaninės dalies korozijos.
    - Atspari visiems automobiliniams skysčiams, t.y. atlikti standartiniai bandymai su degalais, dyzelinu, variklio alyva, organiniais tirpikliais, aušinimo skysčiu, stabdžių skysčiu.
    - Laidi elektrai,
    - Labai atspari karščiui
    Dangos negalima naudoti:
    - Ten kur ji liečiasi su nerūdijančiu plienu ar kitais metalais, kurie turi savybę kontaktuodami su cinku sukelti koroziją.
    - Jei komponentai pagaminti iš medžiagų, kurių eksploatacinės savybės pablogėja esant temperatūrai artimai 300 °C.

    Yra galimybė gauti skirtingo storio dangas, kurių atsparumas korozijai skirtingas.

    Druskos kameros bandymas pagal ISO 9227
    - Danga, kurios storis didesnis kaip 5 µm: - 600 h be raudonų rūdžių
    - Danga, kurios storis didesnis kaip 8 µm: - 1000 h be raudonų rūdžių