Tvirtinimo elementai - kaip pasirinkti?

 • Tvirtinimo elementai - labai svarbios dalys, kurios skirtos konstrukcijoms ir detalėms iš įvairių medžiagų tokių kaip , medis, plastikas , plienas ir metalas sujungimui. Tvirtinimo detalės labai svarbios ir nepakeičiamos visose srityse - statyboje, pramonėje, gamyboje, buityje…, gaminant , montuojant ir remontuojant gaminius, konstrukcijas ir mechanizmus. Iš plataus tvirtinimo detalių asortimento kiekvienas gali surasti universalius tvirtinimo elementus ir tvirtinimus skirtus konkretiems darbams ir specialioms konstrukcijoms sujungti. Tvirtinimo elementų medžiaga iš kurios jie pagaminti, forma ir konstrukcija priklauso nuo srities , vietos ir jų darbo sąlygų.

  Varžtai


  Varžtai vieni iš dažniausiai naudojamų tvirtinimo elementų, kurie naudojami statyboje, renovacijos darbuose, baldų pramonėje ir gamyboje. Šios detalės gaminamos iš įprasto (anglinio), nerūdijančio ir atsparaus rūgštims plieno, Tvirtinimai pagaminti iš anglinio plieno gali būti cinkuoti arba karštai cinkuoti. Varžtų yra didelė įvairovė pradedant galvos forma, sriegiu, metalo klase ir baigiant konkrečia šios detalės paskirtimi.

  Sraigtai


  Sraigtai susideda iš sriegtos dalies ir galvos, kuri būna įvairų formų ir įsukimų tipų, Sraigtai būna kelių rūšių – be grąžto , kurių montavimui reikia išgręžti skyles ir savisriegiai sraigtai (su grąžtu) - patys įsigręžiantys į montuojamą medžiagą. Sraigtai gaminami iš anglinio arba nerūdijančio plieno. Platus galvučių formų ir sriegių tipų asortimentas suteikia galimybę kiekvienam pasirinkti sraigtus pagal naudojimo sritį ir medžiagą į kurią jie bus montuojami.

  Medsraigčiai


  Skirti medienai ir medienos gaminių sujungimui bei jungiamųjų detalių tvirtinimui. Medsraigčiai išsiskiria dideliu sriegio gyliu ir retu jo žingsniu, taip pat sriegtos dalies mažesniu storiu nei srieginiuose varžtuose. Tvirtinant turi didelę laikomąją jėgą ir lengvai įsukami į medinius ir medžio gaminių paviršius.

  Sraigtai į metalą


  Naudojami metalinių detalių sujungimui ir medinių detalių prie metalo tvirtinimui. Šių sraigtų naudojimas užtikrina greitą ir patikimą sujungtų detalių ir konstrukcijų patvarumą ir stabilumą, Sraigtų į metalą žingsnis visada gaminamas tankesnis negu sraigtų į medį, kad būtų galima lengviau juos įsukti į metalinius paviršius.

  Kaiščiai

  Universaliausi ir dažniausiai naudojami tvirtinimo elementai . Pasirinkus reikiamą kaiščio konstrukcija naudojami buitinės technikos, apdailos elementų, baldų, laikiklių tvirtinimui į betoninius, mūrinius ir tuščiavidurius paviršius. Plastikiniai kaiščiai naudojami kartu su įvairių formų bei konstrukcijų medsraigčiais, kurie parenkami pagal poreikį.

  Kniedės

  Tvirtinimo elementai, kurie gali būti pagaminti iš įvairių metalų (plienas, aliuminis, nerūdijantis plienas, varis…). Skirtos tvirtinti medžiagoms ( lakštinis metalas, oda ir plastikas) tarpusavyje, parenkant reikiamos konstrukcijos ir metalo kniedės gaunamas neišardomas, standus sujungimas. Kniedės susideda iš korpuso ir strypo, montuojamos užtraukimo būdu. Naudojant kniedes, detalės sujungiamos greitai ir patikimai.

  Vinys


  Dėka greito ir paprasto naudojimo vinys yra žinomiausi ir dažniausiai naudojami tvirtinimo elementai. Plačiai naudojami statybose, dailidžių, stogų dengimo ir renovacijos darbuose, skiriasi ilgiu, skersmeniu, gamyboje naudojamo plieno tipu, galvos dydžiu bei paskirtimi. Visi vinys montuojami kalimo būdu.

  Tvirtinimo elementus rinkitės atsakingai, atsižvelgiant į aplinką kurioje jei bus sumontuoti. Patikrinkite pasirinkto elemento stiprumo klasę ir atkreipkite dėmesį į medžiagą, iš kurios jis buvo pagamintas, nes nuo šių kriterijų priklauso tvirtinimo ilgaamžiškumas, kokybė ir patikimumas.
  Renkantis tvirtinimo elementus rekomenduojame, visada konsultuotis su šios srities specialistais.